Tüp Bebek ve Genetik Uygulamalarımız ile ilgili Hızlı Bilgi Talep Formu

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.

ece

anket

Centrum Tüp Bebek Merkezi Ankara

Centrum Klinik Tüp Bebek Merkezi, Ankara’da hizmet veren en tecrübeli tüp bebek merkezlerinden biri olup, 13. çalışma yılını siz değerli anne, baba ve adayları ile kutlamaktan büyük mutluluk duymaktadır. Tüp bebek tedavisinde yüksek başarı ilkesi ile 2001 yılında Ankara'da yola çıkan ve Prof.Dr. Recai PABUÇCU liderliğinde çalışan deneyimli ekibimiz, kısırlık nedenlerinin ortaya konulması, kısırlık nedenine yönelik tedavi seçilmesi, tüp bebek aşamalarında hastaların aydınlatılması, tüp bebek ve genetik alanında tüm yeniliklerin kullanılması, tüp bebek alanında güncel yaklaşımların benimsenmesi, tüp bebek uygulamalarında en yüksek başarı oranlarına ulaşılması ve hasta memnuniyetinin en yüksek düzeyde tutulması prensiplerini hedeflemiştir. Günümüzde tüp bebek tedavisinde başarıyı artıran ve başarısız tüp bebek denemelerinde yaygınca kullanılan birtakım yenilikler hizmete girmiştir. Ankara'da tüp bebek alanında yılların deneyimi ile bu son teknolojik gelişmeleri merkezimizde buluşturduk. Çok güncel oldukları için bu çerçevede sizlerle; histeroskopi, prima-vision/embryoscope (embryo gözlemleme), ko-kültür, PGD (pre-implantasyon genetik tanı), bütün kromozom analizi-CGH (komperatif genomik hibridizasyon), IMSI (intrastoplazmik morfolojik seçilmiş sperm injeksyonu) konularını dikkatlice incelemenizi tavsiye ediyoruz. Bu işlemler, Centrum Tüp Bebek Merkezinde yüksek başarı ile uygulanmakta ve her geçen gün yeni gebeliklere aracılık etmektedir.

anasayfa-spotlar 1 anasayfa-spotlar 3 anasayfa-spotlar 2 anasayfa-spotlar 4

Tüp bebek tedavisi için uygun tüp bebek merkezinin seçimi oldukça kritik bir aşamadır. Bu konuda çiftlerin oldukça dikkatli davranması, aday merkezlerin olanaklarını ve hizmetlerini incelemesi, tüp bebek başarısı hakkında bilgi alması ve kararlarını netleştirmeleri uygun olacaktır. Unutulmamalıdır ki, tüp bebek başarısı, bir ekip işidir ve bu ekipteki her bireyin üzerine düşeni eksiksiz yapması gerekmektedir. Kısırlık tedavisinde çok önemli yeri olan histeroskopik cerrahinin Türkiye'deki kurucusu ve tüp bebek alanında en tecrübeli hocalarından biri olan Prof.Dr. Recai PABUÇCU ve ekibinin hizmet verdiği, başarısı kanıtlanmış ve son teknoloji ile donatılmış embryoloji laboratuvarı ve tüp bebek tedavisinde ileri genetik hizmetleri ile Centrum Klinik Tüp Bebek Merkezi, hayallerinizin gerçekleştiği yer olabilir.

spotlar 1 spotlar 2 spotlar 3 spotlar 4

Açıklanamayan İnfertilite

Açıklanamayan infertilite yapılan standart testler normal olmasına rağmen 35 yaşından genç kadınlarda 1 yıl, 35 yaş üstü kadınlarda ise 6 ay geçmesine rağmen çiftin çocuk sahibi olamamasıdır. Bu testler, başlıca adet dönemindeki hormon tetkikleri, rahim filmi, sperm tahlili, ve adetli iken yapılmış yumurta sayımı işlemleridir.

Yazının Devamı

Erkek Kısırlığı

Kısırlık hallerinde erkekleri ilgilendiren çok sayıda sorunlar karşımıza çıkabilir. Bütün infertilite yani kısırlık durumlarının 1/3'ü kadınları ilgilendirirken, 1/3 kadarı da sadece erkekler ile ilgilidir. Bu nedenle, erkekleri doğrudan ilgilendiren kısırlık nedenlerini çok iyi değerlendirmek gereklidir. Bu değerlendirmelerin en önemlisi ve ilk başta yapılması gerekeni sperm tahlilidir. Bu tahlilde toplam sperm sayısına, hareketine ve spermin şekillerine bakılmaktadır.

Yazının Devamı

Gebelikte Beslenme Nasıl Olmalı?

Gebelik dönemi oldukça karmaşık birtakım mekanizmaların izlendiği ve değişikliklerin olduğu bir dönemdir. Ağırlık kaybı ile kadınlarda menstrüasyon(adet kanaması) düzene girmekte, ovülasyon(yumurtlama) sağlanmakta ve doğurganlık artmaktadır.

Yazının Devamı

Kısırklık ve Tüp Bebek Tedavisinde Psikolojik Destek

İnfertilite,kişinin herhangi bir koruma yöntemi olmaksızın bir yıl içerisinde düzenli cinsel ilişkiye rağmen çocuk sahibi olamama durumudur.İnfertilite nedenleri%40 erkekten,%40 kadından,%20 de her ikisinden kaynaklanır.İnfertil çiftlerin yaklaşık %10-20 si açıklanamayan infertiliteye sahiptir.

Yazının Devamı

Tekrarlayan Tüp Bebek Başarısızlığında Genetik Biyopsi (PGD-CGH)

Tüp bebek tedavisinde hergün yeni teknolojiler kullanılmaktadır. Özellikle son 10 yılda kullanıma girmiş olan genetik uygulamalar, hem tüp bebek başarı oranlarını artırmış hem de genetik hastalıkların önlenmesinde önemli rol oynamışlardır. Bu alanda günümüzde kullanılan tekniğin genel adı: Preimplantasyon Genetik Tanı yöntemidir. Bu yöntem artık tüp bebek tedavilerinin bir parçası olmuştur ve rutin olarak kullanılmaktadır.

Yazının Devamı

Yumurta Aktifleştirme-Kalsiyım İyonofor Yöntemi

Yumurta aktifleştirme yönteminin nasıl çalıştığı ile ilgili öncelikle temel birtakım bilgiler vermek doğru olacaktır. Yumurtanın sperm tarafından döllenmesi için, spermin yumurtanın dış zarını geçmesi ve genetik materyalini yumurtanın içine bırakması gerekmektedir. Yumurtanın sperm tarafından döllenmesi için, spermin yumurtanın dış zarını geçmesi ve genetik materyalini yumurtanın içine bırakması gerekmektedir.

Yazının Devamı

Tüp Bebek Tedavisinde Kalite Kontrolü

Tüp bebek alanı, günümüz medikal teknolojisinde çocuğu olmayan çiftler için en önemli umuttur ve bu alanda devamlı yeni gelişmeler olmaktadır. Transfer edilen embriyolar, laboratuvar ortamlarında hazırlanmaktadır. Bilgisayarla desteklenen yeni otomasyon programlarının geliştirilmesiyle birlikte kültür ortamları büyük oranda kontrol edilebilmektedir.

Yazının Devamı

Embryo Dondurma İşlemi

Ülkemizdeki yönetmelikler gereği 35 yaşının altındaki hasta grubunda, 3 denemeye kadar olan uygulamalarda transfer için 1 embriyo, 35 yaş üzeri ya da 3 deneme üzeri uygulamalarda ise transfer için embriyo hakkı 2 olarak belirlenmiştir. Eğer tedavi sırasında elde edilen ve transfer işleminden sonra geriye kalan embriyolar iyi kalitede ise özel teknikler kullanarak dondurmak mümkündür

Yazının Devamı

Embryo Havuzlama Tekniği

Yumurta rezervi düşük olan hastalarda embriyo havuzlama yöntemi ile gebelik şansı artmaktadır. Yumurta geliştirme işlemine zayıf yanıt veren hasta grubunda, düşük oosit sayısı ve kalitesi ile karşılaşılmaktadır. Dolayısı ile gebelik oranı da düşük olmaktadır.

Yazının Devamı

İn Vitro Matürasyon Teknolojisi (IVM)

İnfertilite korunması ve tedavisi alanında yeni bir ufuk açan IVM, alternatif bir tedavi yöntemidir. Ovaryen stimülasyon yani yumurtaların geliştirilmesi işlemi olmadan ya da minimal stimülasyonla yani az dozda ilaç kullanılarak yumurta gelişimi planlanan protokol ile antral folliküllerden (küçük yumurta) elde edilen immatür oositlerin (olgun olmayan, GV-oosit) toplanarak in vitro ortamda olgunlaştırılma (matürasyon) işlemidir.

Yazının Devamı

Tüp Bebek Uygulamalarında Genetik İşlemler-5 Soru 5 Cevap

Günümüz tüp bebek uygulamalarının en önemli basamaklarından bir tanesi GENETİK İŞLEMLERDİR. Bu işlemlerin neler olduğu, kimlere uygulandığı, nasıl uygulandığı ve neden uygulandığını sizlere 5 soruda özetlemeye çalıştık:

1. Tüp bebek tedavisinde genetik tanı ne demektir? Neden önemlidir?

Tüp bebek tedavisinde en son teknoloji kullanılarak uygulanan genetik tanı yöntemlerinin mantığı, elde edilmiş embryonun kalıtsal birtakım hastalıklar adına incelenmesi ve genetik bir kusur saptanması halinde transfer işleminin yapılmaması esasına dayanır. Böylece kalıtsal hastalığı bünyesinde barındıran embryo ayıklanır, sağlıklı embryolar ile yola devam edilir.


Yazının Devamı

Tüp Bebek Tedavisi Öncesi Risk / Uyumluluk Anketi

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.